Książka, która spodoba się każdej mamie

Życie Violette to nowa książka francuskiej pisarki Valerie Perrin, która z miejsca stała się ogromnym bestsellerem we Francji. Szybko się okazało, że powieść ta znalazła wierne grono czytelniczek i w pozostałych krajach Europy. Co powieści Perrin to idealne książki dla mamy (najczęściej kupowane)? Jak najbardziej. Teksty tej autorki nie tylko angażują emocjonalnie, zmuszają do myślenia, ale są po prostu świetną literacką rozrywką na poziomie. 

O czym jest Życie Violette

Życie Violette to opowieść o niewyobrażalnej tragedii oraz stracie. To także historia o tym, że każdy z nas uczy się przez całe życie, a tożsamość, którą przyjęliśmy, nie jest dana nam na zawsze. Główna bohaterka spędza cały swój czas wolny na… cmentarzu. Kobieta nikogo jednak nie nawiedza, a jedynie dba o to, aby przestrzeń ta była uporządkowana i zadbana. W międzyczasie słucha opowieści osób, które przyszły odwiedzić swoich bliskich. Wraz z główną bohaterką przysłuchujemy się wielu tragicznym, a nawet brutalnym historiom, jednak powieść ta nie jest powieścią smutną i przygnębiającą. Wręcz przeciwnie. Życie Violette to dająca nadzieję książka, która mówi o przewrotności losu. 

Pokochać życie

Valerie Perrin to znana we Francji fotografka, która postanowiła spróbować swoich sił w literaturze. Jak widać, był to niezwykle trafiony ruch, gdyż autorce pisanie wychodzi znakomicie. Życie Violette można nazwać idealną przedstawicielką powieści słodko-gorzkiej. Główna bohaterka nie miała łatwo w życiu, jednak nigdy nie poddała się, nie stwierdziła, że ta rzeczywistość ją przerasta. Szła jakby na przekór, starając się co sił osiągnąć swoje marzenia. Jedne udało jej się zrealizować, innych nie, a jeszcze inne są wciąż przed nią. To perfekcyjna książka dla każdej kobiety, która stanowić może doskonały prezent na dzień mamy. Valerie Perrin postawiła w swojej powieści na szczerą afirmację życia, ale przy tym nie pominęła w tekście tego, co w naszej codzienności jest często trudne i skomplikowane.