Książki dla Twojej mamy

Czy istnieje lepszy prezent od książki dla mamy (www.taniaksiazka.pl)? Pracuje praktycznie 24 godziny na dobę. Organizuje życie domowe, nierzadko godząc je z życiem zawodowym. Otacza nas troską i wsparciem. Dlatego chcielibyśmy, żeby czasem pomyślała zwyczajnie o sobie. Zafundujmy jej chwilę relaksu, ciszy i spokoju. 

Oto kilka pozycji, które pomogą nam w wyborze – jaką książkę kupić dla swojej mamy?

Książki, które bawią

“Kółko się panu urwało” Jacka Galińskiego to pierwszy tom przygód emerytowanej Zofii Wilkońskiej. Kryminał z humorem i wartka akcja pozwoli na oderwanie się od codziennego życia. Jeśli polubiliśmy kiedyś książki Joanny Chmielewskiej to Jacek Galiński skradnie nasze serce. Dociekliwa staruszka, która uważa, że bez niej śledztwo stanie w miejscu, rozpoczyna prywatne dochodzenie. Absurdalne i komiczne doświadczenia pani Zofii ubawią nas do łez. 

“A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej to kolejny tytuł, idealny na prezent dla mamy. Znana piosenkarka z dystansem, szczerością i humorem przybliża obraz świata show-biznesu. Opowiadając o celebrytach, odcina się od blichtru i udowadnia, że jest zwyczajną kobietą. Dojrzałość i wnikliwa obserwacja autorki może niejednego zaskoczyć.

Wzruszające powieści dla mamy

“Ósme życie” Nino Haratischwili to pierwszy tom przepięknej opowieści o zmieniającym się świecie przełomu wieków. W tle historycznych zmian na ziemi gruzińskiej, przedstawione są losy kobiet odważnych, choć wrażliwych i kochających. To prawdziwa saga rodzinna z opisami przyrody tak urokliwej, że od razu chciałoby się jechać do Gruzji. Niejedna mama uroni łzę, a być może sięgnie po kolejny tom książki.

Biografie znanych kobiet

“Michalina Wisłocka.Sztuka kochania gorszycielki” Violetty Ozinkowski to pozycja warta polecenia. Przypuszczalnie niejedna mama zna adaptację filmową pt. “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” . Warto skonfrontować swoją wiedzę z zapiskami z pamiętnika i notatek bliskich osób jednej z najważniejszych kobiet Polski XX wieku. Mimo, że to biografia, czyta się ją z zapartym tchem.

Książka to najlepszy prezent. Jest łatwo dostępna, stosunkowo niedroga, a dostarcza wielu emocji i pozwala się wyciszyć w ciągu dnia. Kupujmy książki jako prezent nie tylko dla mamy. Kupujmy je również dla siebie samych. W końcu, jak mawiają niektórzy, książki dają nam możliwość przeżycia czegoś więcej niż tylko własne doświadczenia.